Ve třech tanečních odděleních souboru a v muzice hraje, zpívá a tančí více než 60 dětí od 4 do 18ti let. Soubor zpracovává písně, tance, dětské hry a říkadla z východu Čech a Českomoravské vysočiny. Vedoucí souboru je Stanislava Sejkorová, muzika pracuje pod vedením Jiřiny Pražanové.
Od svého založení soubor úzce spolupracuje s Národopisným souborem Formani a v současné době už pro Formany vychoval i mladou generaci tanečníků a muzikantů.
Vystoupení souboru se od jeho založení stala nedílnou součástí kulturního života ve Slatiňanech i v blízkém okolí. Od roku 2012 předvádí děti pravidelně své umění na vánočních koncertech a Slatiňanském pozastavení, kam si soubor zve i hosty z jiných regionů.
V srpnu 2014 soubor reprezentoval Českou republiku na festivalu v polské Varšavě a v listopadu téhož roku přinesl české písničky a tance na mezinárodní folklórní festival do Maďarska.
Sejkorky jsou také jedním z organizátorů Dětského mezinárodního folklórního festivalu Tradice Evropy. Díky tomuto festivalu mohli diváci ve Slatiňanech vidět dětské folklórní soubory z celého světa.

Ve spolupráci se skanzenem v Kouřimi soubor připravil a oživil lidové obyčeje spjaté s jarem – Letnice, Obchůzku královniček a Čištění studánek. O těchto zvycích v roce 2013 vysílala ČT2 reportáž v pořadu Folklorika a v roce 2019 se soubor představil s těmito zvyky opět v živém vysílání na ČT 24.
Sejkorky se také pravidelně účastní folklorních festivalů – Adámkovy slavnosti v Hlinsku, MFF Pardubice – Hradec králové, MFF Červený Kostelec a dalších koncertů po celé České republice a jako správný sokolský soubor se také účastníme Celostátních přehlídek sokolských souborů.

Vedoucí_souboru
Ptace_modre

Přiletěly sejkorky na okýnko,pojďte se podívat paňmaminko. Písničky zpívají, v kole se zatočí, až vaše srdéčko radostí poskočí.…